Wasze dzieciaki też mają problem z rozpoznawaniem liczebników? Thirteen czy fourteen? Eighty czy eighteen? Która liczba jest większa i jak to szybko zapamiętać? Dziś na T&T gra o super prostych zasadach.

Przygotowanie:

Mamy 36 kart, czyli drukujemy dwukrotnie komplet kart, który dostępny jest tutaj: klik. By karty nie zniszczyły się laminujemy.

Przebieg gry:
Na każdej karcie zapisany jest jeden liczebnik. Gramy w parach; każda osoba losuje 18 kart i układa sobie swój stosik, obrazkiem do dołu. Gracze na „one, two, three” odkrywają po jednej swojej karcie. Kto ma większą liczbę, oddaje swoją kartę przeciwnikowi (a ten zabiera obie karty i wkłada na spód swojego stosika kart). Wygrywa ten, a1kto pierwszy pozbędzie się swoich kart. Jeżeli obydwaj gracze odkryją karty z tym samym liczebnikiem, dochodzi do wojny. Na odkryte karty z wierzchu kładzie się wówczas jedną zakrytą i jedną odkrytą kartę. Wygrywa ten, kto odkrył wyższą wierzchnią kartę, pozbywa się wówczas swoich 3 kart, przeciwnik zabiera wszystkie 6 kart.

Aby było przyjemniej, na kartach znajdziemy wizerunki wild animals, których nazwy ćwiczyliśmy tutaj. Za zwierzątka dziękujemy freepik,com, Dla tych, co szukają wersji maksymalnie uproszczonej i mega tuszooszczędnej mamy karty b&w z samymi liczebnikami (klik).

Spodobała Ci się nasza gra? Koniecznie się poczęstuj i daj znać w komentarzu!

.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *