Wasze dzieci kochają książki? My też! <3 Dzisiaj polecamy kilka tytułów, które łączy temat- las i jego mieszkańcy. Poniżej nasza lista książek, które sprawdzą się na lekcji.

1)

Forest Lizi Boyd

Prosty, rytmiczny tekst i barwne ilustracje. Książka pomocna przy nauce nazw zwierząt, ale także czasowników. 2)

The Gruffalo Julia Donaldson I Axel Scheffler

To już  k l a s y k. Kto nie zna niech szybko nadrabia zaległości i czyta!

Mała mysz w ciemnym lesie chciała zażyć ruchu. Kiedy Lis ją zobaczył, zaburczało mu w brzuchu.

Myszka choć niewielka, lisowi zjeść się nie da- opowiada  o swoim (wyimaginowanym) strasznym przyjacielu, potworze Gruffalo i tym odstrasza lisa, a potem też sowę i węża. Nie spodziewa się jednak, że za chwilę na swojej drodze spotka właśnie wielkiego, strasznego i baaardzo głodnego.. Gruffalo! Mysz na szczęście nie traci głowy i sprytnie wmawia potworowi, że nie jest zwykłą myszką, a najstraszniejszym stworzeniem z lasu. Namawia Gruffalo, by ten poszedł za nią i na własne oczy przekonał się, że wszystkie zwierzęta uciekną w popłochu..

      3)

Rok w lesie Emilia Dziubak

Dwanaście przepięknych ilustracji- miesiąc po miesiącu ten sam fragment lasu. Jak wykorzystać ucząc angielskiego? Nazywamy miesiące, pory roku i dnia. Ćwiczymy nazwy zwierząt, czynności, opisujemy pogodę, zadajemy zagadki, gramy w „I spy with my little eye”. Możliwości jest naprawdę wiele!

4.

Owl Babies Martin Waddell, Patrick Benson

Noc w lesie i trzy  pisklęta, które zastanawiają się, gdzie podziała się ich mama sowa. Na podstawie książki stworzona jest animacja, którą znajdziecie tutaj.

  

5.

We’re Going on a Bear Hunt Michael Rosen Helen Oxenbury

Kolejny klasyk, którego przedstawiać nie trzeba i którego nie mogło zabraknąć  w trym zestawieniu. Wyruszamy szukać niedźwiedzia, a po drodze musimy przejść przez las. Duży, ciemny las… Najnowszą animację do książki znajdziecie tu. Polecamy również genialnego Michela!

6. Inne tytuły:

Who’s un the Forest? Phillis Gershator;

Who’s who in the woods? Eryl Norris & Andy Mansfield

Who’s in the Forest?
Who’s in the Forest?
Who’s in the Forest?
Who’s who in the woods?

 

Who’s who in the woods?

Jakie książki dodalibyście do naszej listy?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *