Słońce świeci coraz mocniej, czas na bardziej wiosenne tematy! 🙂 Na t&t dzisiaj do pobrania memory w dwóch wersjach. Najprostszej typu obrazek-obrazek (klik) i trochę trudniejsze do przećwiczenia liczebników (klik).

Polecamy też dwie gry z Orchard Toys.

  1. The Game of Ladybirds

wiek: 3-7 lat

liczba graczy: 2-4

zasady: celem gry jest zebranie jak największej liczby biedronek. Kładziemy wszystkie karty na stole stroną z kropkami do góry (biedronkami do dołu). Pierwszy gracz rzuca kostką, szuka karty o takiej samej liczbie oczek jak na kostce. Sprawdza ile karta ma biedronek na drugiej stronie i zabiera kartę. Kolejny gracz tak samo. Jeśli zabraknie kart z liczbą oczek wyrzuconą przez danego gracza, ruch przejmuje kolejna osoba w kolejności. Gra kończy się, gdy wszystkie karty ze stołu powędrują do graczy. Gracze liczą swoje biedronki, wygrywa osoba z największą ich liczbą.

Na zdjęciach gra testowana z moim niemowlakiem, który jednak nie załapał o co chodzi. 🙂

2. Insey Winsey Spider

wiek: 3-6

liczba graczy: 2-4

zasady: celem jest jak najszybsze dojście swoim pionkiem (pająkiem) na koniec swojej planszy (rynny). Gracze wybierają  pajączki i rynny. Pierwszy gracz rzuca kostką, ustawia się na właściwym polu i zakręca twisterem. Jeśli strzałka wskaże na słońce – zostaje, jeśli na deszcz – zaczyna grę od początku. Gra ma dwie wersje – można grać używając tradycyjnej kostki z oczkami (gracz przesuwa się zgodnie z wylosowaną liczbą oczek) lub w wersji z kształtami (używając kostki z kształtami).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *