Tego żarłocznego owada nie trzeba nikomu przedstawiać. Gąsienica Erica Carle’a to postać znana na całym świecie. Książka idealnie nadaje się na lekcje angielskiego- prosta i atrakcyjna dla dzieci historia pokazuje siedem dni z życia gąsienicy, wprowadzając i ćwicząc przy okazji nazwy dni tygodnia i słownictwo z zakresu tematu „food”.

Bardzo Głodna Gąsienica to taki „must have” chyba każdego nauczyciela, który uczy maluchy. Świadczy o tym między innymi ogrom materiałów i różnych pomysłów związanych z książką dostępnych w internecie. Możemy wybierać spośród tych oficjalnych, profesjonalnych, jak i przygotowanych prywatnie, dostępnych między innymi na blogach i stronach dedykowanych nauczycielom. Dzisiaj na t&t kilka inspiracji zgromadzonych pod kątem uczenia angielskiego.

  • Z kategorii ‚do kupienia’ karty do gry. Wygrywa ten kto jako pierwszy „zje” karty z jedzeniem i ‚stanie się” motylem. Szczegółowe instrukcje znajdziecie tutaj.
  • Materiały do pobrania. Tu zdecydowanie warto zajrzeć na twinkl.co.uk – na stronie można za darmo pobrać między innymi karty obrazkowe, karty z historyjką i proste memo.  Materiały są różnorodne i, co ważne, stylistycznie spójne z książką. Nic tylko drukować i laminować.

 

  • Aktywności. Tu jak zwykle kopalnią pomysłów okazał się Pinterest. W gąszczu propozycji można się nieźle zagubić. Pomysłów jest naprawdę dużo. Wybrałam trzy, które na pewno sprawdziły by się na moich lekcjach w przedszkolu.

1. Karmienie gąsienicy w wersji mini lub maksi wydaje się bardzo efektownym i efektywnym sposobem na przećwiczenie słownictwa.

źródło: Pinterest

źródło: Pinterest
żródło: Pinterest

2. Takie filcowe szaleństwo zachwyci każdego maluszka! Pomysł dobry na zajęcia indywidualne jak i te z grupą dzieci.

źródło: Pinterest

3. By zrealizować ten pomysł trzeba mieć trochę dystansu do siebie i poczucia humoru… ale mina dzieci zapewne bezcenna 🙂 Świetne na wprowadzenie tematu jak i finałowe zajęcia.

źródło: Pinterest

Macie jakieś ulubione pomysły na lekcję z Gąsienicą? koniecznie dajcie znać w komentarzach!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Możemy skorzystać z

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *